Sezóna Royal Ballet & Opera 2024/25

Londýnský Royal Ballet & Opera uvede v nové sezóně 2024/25 do kin po celém světě výběr 10 inscenací Královského baletu a Královské opery. V programu nechybí milované klasiky i očekávané novinky.

Sezónu zahájí v říjnu oblíbená tradiční inscenace Figarovy svatby od režiséra Davida McVicara, která se na pódium Royal Opera House pravidelně vrací již od roku 2006.

Sezóna dále nabídne trojici baletů pro celou rodinu. V listopadu nejprve přitančí vizuálně pestrá Alenka v říši divů choreografa Christophera Wheeldona. O Vánocích pak nemůže chybět milovaný Louskáček a leden nabídne první revival nové inscenace Popelky z roku 2023.

První očekávaná premiéra sezóny přijde na řadu v únoru, na diváky čeká Offenbachova opera Hoffmannovy povídky od režiséra Damiana Michieletta. V hlavní roli se představí hvězdný tenorista Juan Diego Flórez.

Duben uvede dvojici baletů na motivy tragické lásky. Na nejslavnější balet všech dob Labutí jezero naváže Shakespearův příběh Romeo a Julie v baletní adaptaci Kennetha MacMillana.

Již 40 let od své premiéry v květnu oslaví další velká stálice z repertoáru Královské opery, Pucciniho Turandot v produkci Andreie Serbana. Hlavní roli ztvární věhlasná sopranistka Sondra Radvanovsky.

Jednou z nejvýraznějších událostí sezóny bude červnová Valkýra, druhá část Wagnerova monumentálního Prstenu Nibelungova v originální tvůrčí vizi dvojice Barrie Kosky a Antonio Pappano.

O týden později uzavře sezónu Balet na Broadway, program složený ze čtyř krátkých choreografií Christophera Wheeldona z baletu i muzikálu.

KINA ZAPOJENÁ DO SEZÓNY 2024/25

Již brzy.