ROH: Sezóna v kinech 2020

Operní a baletní podzim z Royal Opera House v českých kinech

Londýnský Royal Opera House představuje svou podzimní sezónu 2020, která se skládá ze dvou operních a dvou baletních záznamů z předchozích let. Tyto úchvatné klasické tituly bude do českých a slovenských kin distribuovat Pannonia Entertainment.

Sezónu zahájí 20. října balet Giselle, příběh zrady, pomsty a lásky přesahující smrt. V tomto klasickém baletu, jehož záznam byl pořízen v roce 2016, se představí hvězdní Marianela Nuñez a Vadim Muntagirov. Druhým baletním titulem bude od 10. prosince diváky milovaný Louskáček, také z roku 2016. Tato úchvatná produkce choreografa Petera Wrighta pravidelně okouzluje malé i velké diváky Královského baletu již od roku 1984. Hlavními tanečníky jsou Lauren Cuthbertson, Federico Bonelli, Francesca Hayward a Alexander Campbell.

Královská opera vrátí v průběhu listopadu na velké plátno Pucciniho Manon Lescaut, kterou bude následovat Verdiho Macbeth. Obě opery jsou opatřeny českými titulky. Premiéra Manon Lescaut se uskutečnila v roce 1893 a jednalo se o Pucciniho první zásadní triumf. Tuto její produkci z roku 2014 diriguje Antonio Pappano a v hlavní roli představí hvězdného tenoristu Jonase Kaufmanna po boku Christophera Maltmana a Kristine Opolais. Verdiho Macbeth je inspirována Shakespearovou tragédií. Také pod taktovkou Antonia Pappana zde vévodí hvězdnému obsazení Anna Netrebko, Željko Lučić and Ildebrando D’Arcangelo. Záznam byl pořízen v roce 2018.

Na diváky čekají v průběhu jednotlivých inscenací exkluzivní pohledy do zákulisí, rozhovory a další bonusový obsah.

Pro přístup k propagačním materiálům kontaktujte distribuce@pannonia-entertainment.eu.

Přehled sezóny

GISELLE – záznam z roku 2016

Královský balet
Marianela Nunez, Vadim Muntagirov
Peter Wright podle Maria Petipy
20. října 2020


MANON LESCAUT – záznam z roku 2014

Královská opera
Kristine Opolais, Jonas Kaufmann, Christopher Maltman
Giacomo Puccini
od 3. listopadu 2020


MACBETH – záznam z roku 2018

Královská opera
Anna Netrebko, Željko Lučić, Ildebrando D’Arcangelo
Giuseppe Verdi
od 25. listopadu 2020


LOUSKÁČEK – záznam z roku 2016

Královský balet
Lauren Cuthbertson, Federico Bonelli, Francesca Hayward, Alexander Campbell
Peter Wright podle Lva Ivanova
od 10. prosince 2020

Obrázky