Ella Fitzgerald: Just One of Those Things

Když Ella Fitzgerald v roce 1934 vyhrála talentovou soutěž v divadle Apollo v Harlemu, byla to patnáctiletá dívka, kterou vychovala ulice. Během několika měsíců se z ní stala hvězda. Film „Ella Fitzgerald: Just One of Those Things“ sleduje její mimořádný, šedesát let trvající, životní příběh, během něhož svým nenapodobitelným hlasem proměňovala tragédie svého života i starosti své doby v radost.

Film používá dosud nikdy nezveřejněné záběry a rozhovory, které Ellu Fitzgerald více přibližují a zároveň vyprávějí příběh její hudby. – černoška, ​​které se podaří prosadit na hudební scéně navzdory děsivému rasismu, který ji obklopuje.

Setkáváme se s Ellou, jakou svět nepoznal – tvrdou, přemýšlivou a vtipnou – oslnivou novátorkou na poli hudby. Film také odhaluje, jak se Ella zapojovala do boje za občanská práva, a zkoumá konflikty, které tuto ženu, jíž nesmírně záleželo na vlastním soukromí, vždy pronásledovaly – její usilovnou snahu o to sloučit touhu po obdivu publika s touhou po životě v soukromí s manželem a synem. V době, kdy byla největší zpívající hvězdou na světě, prohlásil její pianista a přítel Oscar Peterson, že Ella je „nejosamělejší ženou na světě“. Jak ale říká Jamie Cullum: „Její hudba je jedním z důvodů, proč stojí za to žít na této planetě.“

Ve filmu uvidíte rozhovory s následujícími osobnostmi: Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Cleo Laine, Andre Previn, Norma Miller, Patti Austin, Izsak Perlman, Margo Jefferson, Will Friedwald a málo známý rozhovor se synem Elly, Rayem Brownem Jr.

Přehrát trailer (EN)

Podrobnosti

Originální název: Ella Fitzgerald: Just One of Those Things
Premiéra: 1. června 2020
Dostupné do: 31. prosince 2021
Žánr: hudební dokument
Rok výroby: 2019
Země původu: Velká Británie, USA
Stopáž: 90 minut
Režie: Leslie Woodhead
Přístupnost: nevhodné do 12 let
Formát: 2K 2D DCP
Jazyková verze: anglicky s českými titulky

Obrázky